Wolf359
news band biography discography photos downloads links shows


Kterého vlivu bychom měli přidat?
punk
graf
 21%
metal
graf
 20%
Celkem hlasů: 403


Biography


neW HiStory

Na černém nebi září naše hvězda od roku 2006. Tehdy potkává budoucí bubeník W budoucího kytaristu R na oslavách založení jakési vesnice někde okolo obce Sejřek. Po společné konverzaci a konzumaci se umlouvají na společném bezejmenném duu, jež bude prozatím hrát na gruntu u W v bull station. Po asi měsíci odrhovaní převzatých songů přichází obohatit duo budoucí basák P, tehdy ještě ale na druhou kytaru. Tak se stalo 12. srpna 2006 a to je snad i den vzniku naší oslňující kapely.

Léto se přehouplo a kapela má za sebou výběr vhodného názvu, přerod druhé kytary v basu, několik vlastních písní, z nichž se dochovala asi jen čtyřka a černý kafe. Následoval odchod P a W na vysoké školy. Po několika týdnech zabíjí W akademickou šeď zakoupením dvoušlapky, kterou silně vylepšil dosti ohrané bicí Amati. Čas však pokročil a podzim střídá zima.

Nejstarší dochovaná fotka
Nejstarší známá dochovaná fotografie kapely Wolf 359

Nevytopitelný bull station začíná být neúnosný a kapela se poohlíží po místnosti s kamny. Ty nalézá v místní klubovně Death Cat, patřící sejřovské mládeži. Tato s laskavým svolením umožní kapele další činnost. Do vytápěného prostoru už se hudební těleso nebojí pozvat i cizího člověka a tak se shání po zpěvákovi(čce). Na masivní letákovou kampaň však odpovídá pouze záhadný pán Kilián (kolem jedenácté večer a poté už se nikdy nozval) a svérázná bývalá spolužačka P a W – V. Dík žádoucí výstřednosti a hudebnímu vzdělání je bez remcání přijata.

Takto kapela přečká zimu a vítá jaro pilnou prací na asi deseti písních, většinou z vlastní tvorby. Osud však chtěl aby zpěvačka V zaplatila za bouřlivý život absencí na zkouškách a band v tu stejnou dobu kontaktuje budoucí druhý zpěvák L. Brzy zastoupí v kapele místo V a nahrává s kapelou první demosnímek s názvem Best of. Po čase ale zpěvákovi L přestává vonět repertoár i zpěv vlastní, ze souboru podobrém odchází a na jeho místo opět přichází V. Střídání zpěváků je patrné na raritních záznamech z prvního vystoupení konaného dne 17.listopadu 2007.


Wolf 359
Foto kapely z listopadu 2007

Jaro 2008 zastihuje skupinu na dalším vystoupení, tentokrát na podporu loučení se se svobodou kytaristy R. Situace v dosavadní zkušebně se však komplikuje a sejřovský dorost, celkem po právu, odmítá nadále akceptovat hluk a vůbec přítomnost kapely. Naše hvězdy se proto na čas uchylují do sklepení basáka P. Tam se připravují na první střetnutí s jinými kapelami na festivalu kostkovaná deka, kde získávají první ostruhy a chválu publika.


Wolf 359
Festival Kostkovaná deka 2008

Dík známostem a vlivu P se začátkem podzimu 2008 kapela přemisťuje do nedvědické základní školy, kde osnuje plány pro účast na tišnovském žumpafestu. Vystoupení na Žumpě 19. září 2008 se stává naprostým triumfem souboru a management kapely získává cenné kontakty na ostatní kapely z okolí. Kolem Vánoc se umělci přesouvají z nevýhodného školního kabinetu do přiléhavějšího sklepa základní školy, kde nalézají odpovídající prostor, ale i sporné objevy za maskovanými dveřmi. Té doby přichází do kapely i druhý kytarista D, za současného působení ve svém mateřském uskupení nevalné kvality. Volnomyšlenkářský přístup lepší kapely ale popouští uzdy jeho šosácké výchově a komponuje se sklepní skupinou materiál pro připravované album Perly sviním.
PernštejnNET

Bandzone.cz
© 2006 - 2009 Wolf359 - All rights reserved